Тема: Практична робота 2. Робота з клавіатурним тренажером. Підготовка до контрольної роботи
Навчальна мета: Навчити учнів працювати з програмою клавіатурним тренажером, та підготувати учнів до контрольної роботи, видалити прогалини в знаннях учнів.
Розвивальна мета: Розвиток пізнавальних інтересів, навиків роботи з комп’ютером, самоконтролю.
Виховна мета: Виховання інформаційної культури учнів, що вчаться, уважності, дисциплінованості, посидючості.
Тип уроку: Комбінований урок.
Структура уроку
I. Організаційний момент
II. Етап орієнтації
III. Етап проектування
IV. Етап навчальної діяльності
V. Гра
VI. Контрольно-оцінювальний етап
VII. Домашнє завдання
Хід уроку
І. Організаційний момент
Добрий день, діти!
Черговий, хто сьогодні відсутній в класі?
Сьогодні ми з вами розглянемо тему: «Практична робота 2. Робота з клавіатурним тренажером. Підготовка до контрольної роботи».
ІІ. Етап орієнтації
Мета сьогоднішнього уроку навчитися працювати з програмою клавіатурним тренажером, та підготуватися до контрольної роботи, видалити прогалини в Ваших знаннях з теми
ІІІ. Етап проектування
План уроку
- Практична робота 2. Робота з клавіатурним тренажером.
- Підготовка до контрольної роботи
- Домашнє завдання
IV. Етап навчальної діяльності
Практична робота 2. Робота з клавіатурним тренажером.
Учні працюють з програмою клавіатурним тренажером.
Підготовка до контрольної роботи
Вчитель разом із учнями відповідає на питання з теми
- Які види принтерів ви знаєте?
- Які види пристроїв введення/виведення ви знаєте?
- Які пристрої входять до складу системного блоку?
- Чи можна розпочинати роботу за комп'ютером без дозволу вчителя?
- На якій відстані від екрана монітора треба сидіти?
- Як треба тримати спину?
- Чого не можна торкатися?
- Чому не можна працювати вологими і брудними руками?
- Як ввімкнути/вимкнути комп’ютер?
- Що роботи, якщо комп’ютер не реагує на дії?
- Що розташовано на робочому столі комп'ютера?
- Що знаходиться під кожною піктограмою?
- Як відреагує комп'ютер, коли курсор підвести до піктограми і клацнути двічі лівою кнопкою миші?
- Як відреагує комп'ютер, коли курсор підвести до піктограми і клацнути правою кнопкою миші?
- Які види меню ти знаєш?
- Що таке програма?
- Що розташовано на робочому столі комп'ютера?
- Що цікавого ви довідалися про робочий стіл комп'ютера?
- Де знаходиться Робочий стіл комп’ютера?
- Що розміщено на Робочому столі?
- Що таке піктограма?
- Що відображається на Панелі задач?
- Для чого потрібна кнопка Пуск?
- Які піктограми найчастіше можна побачити на Робочому столі?
- Який основний об’єкт розташовано на робочому столі комп'ютера?
- З яких елементів вікно складається?
- Для чого використовуються кнопки керування вікном?
- Як ще можна змінити розміри вікна?
- Що таке файл?
- Що таке каталог?
- Що таке Провідник і як його викликати?
- Які дії над файлами та папками можна проводити?
- Як скопіювати файл?
- Як видалити файл?
- Як перемістити файл?
- Як перейменувати файл?
Фізкультхвилинка (проводиться як тільки діти почнуть втомлюватися)
Ми на човнику катались
Веслами гребли.
Ми в квартирі прибирали
Віником мели.
Ягоди ми збирали
Багато разів ми присідали.
V. Контрольно-оцінювальний етап
Сьогодні ми з вами ознайомилися з комп’ютером та основами коректної роботи за комп’ютером.
Учитель оцінює роботу учнів на уроці
VI. Домашнє завдання
1. Вивчити терміни
2. повторити § 1-14